Welcome Europe!!!

Uczniowie szkoły (w tym realizujący innowację pedagogiczną z języka angielskiego oraz projekt językowy English 4Fun) gościli wolontariuszy z Turcji: Gizem Duran,  Ogun Bura, z Hiszpanii: Isabel Otero Sitek, Roberto Ruperez Viu oraz z Włoch : Sabiona Xhelili i Cosmin Rovera. Wolontariusze są podopiecznymi Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES, która jest dla nich instytucją goszczącą  w ramach Programu Erasmus +

Podczas zajęć  wolontariusze opowiedzieli o swoim kraju, miejscowości, z której się wywodzą i o sobie. Warsztaty prowadzone w języku angielskim  przełamują nie tylko barierę językową, ale również stereotypy.  Uczniowie chętnie wchodzili w interakcje z gośćmi, zadając pytania, a także opowiadając o sobie i życiu w Polsce. Warsztaty to nie tylko urozmaicona lekcja języka angielskiego, ale również lekcja otwartości i tolerancji – wspaniała podróż kulturowa po Europie.

Dziękujemy Stowarzyszeniu BONA FIDES za możliwość spotkania w wolontariuszami.

Aneta Miszczyńska