Tu#programujeMY2

Przystąpiliśmy do realizacji projektu „Tu#programujeMY2”

 
Przystąpiliśmy do realizacji projektu „Tu#programujeMY2”
 
 
Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów kl. 1-3.

 
Nauczyciele wzięli już udział w webinarium – szkoleniu on-line z wykorzystaniem platformy internetowej poszerzającej wiedzę z zakresu nauki i nauczania programowania. Niebawem odbędą się również szkolenia stacjonarne po ukończeniu których nauczyciele rozpoczną realizację cyklu zajęć z uczniami, które zostaną przeprowadzone w oparciu o nowoczesne scenariusze zajęć. Dzięki realizacji projektu uczniowie  będą mieli możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziem do nauki programowania będzie innowacyjny robot DASH.

Z naszej szkoły do projektu przystąpiły:

mgr Agnieszka Szarek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 1c

mgr Anna Konieczniak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 1b
 
mgr Marzena Pilch-Kocjan – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 2 b
 
44245427_174465050148742_948200904895496192_n
 
Informacje o projekcie
 

Przystąpiliśmy do realizacji projektu „Tu#programujeMY2”.

 O projekcie

Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun realizuje innowacyjny projekt „Tu#programujeMY2”, zapewniający wsparcie dla uczniów, nauczycieli i szkół z województwa małopolskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli publicznej edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów kl. 1-3 publicznych Szkół Podstawowych z woj. małopolskiego.

Wsparcie dla nauczycieli

„Tu#programujeMY2” to projekt, dzięki któremu 3 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły podniesie poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania. W ramach projektu nauczyciele wezmą udział w webinarium – szkoleniu on-line z wykorzystaniem platformy internetowej poszerzającej wiedzę z zakresu nauki i nauczania programowania. Nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniach w trakcie których poznają zagadnienia dotyczące programowania i przygotują się do prowadzenia zajęć z dziećmi przy użyciu innowacyjnego robota i pomocy dydaktycznych. Po ukończeniu szkolenia pedagodzy rozpoczną realizację cyklu zajęć z uczniami, które zostaną przeprowadzone w oparciu o nowoczesne scenariusze zajęć obejmujące atrakcyjne metody nauki programowania.

Wsparcie dla uczniów

Dzięki realizacji projektu uczniowie  będą mieli możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziem do nauki programowania będzie robot. Programowanie jest umiejętnością która kształci zdolności intelektualne, kompetencja ta będzie procentowała na przyszłość w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia.

Wsparcie dla szkół

Szkoła otrzyma nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, które zostaną przekazane w takiej ilości, ilu nauczycieli z danej szkoły przystąpiło do projektu. Dzięki realizacji projektu szkoła zyska kadrę nauczycieli klas 1-3 przygotowaną do prowadzenia zajęć z programowania. Materiały dydaktyczne i roboty będą służyć innym uczniom po zakończeniu realizacji projektu.

46281011_2019091158133897_418407033847414784_o