Uczniowska Akademia Programowania – zajęcia

„Uczniowska  Akademia Programowania”

 

Za nami wiele spotkań z programowania w ramach projektu „Uczniowska  Akademia Programowania”,  jesteśmy już na półmetku.

Celem naszych zajęć jest zarazić uczestników pasją do programowania, gdzie są to nie tylko umiejętności cyfrowe, ale również rozwój logicznego myślenia.

W zajęciach bierze  udział  zróżnicowana  grupa dzieci, co przynosi  dobry skutek  dydaktyczny – dzieci same  uczyły się od siebie nawzajem,  odkrywając możliwości  programu.

 

Czym się zajmujemy?

Na  zajęciach  budujemy roboty z klocków Lego Mindstorm, tworzymy dla nich programy, po czym  stajemy do rywalizacji. Nasze  wrażenia – to jest super zabawa!!!

Na następnych zajęciach będziemy również programować w języku Scratch, który umożliwia tworzenie własnych interaktywnych historyjek, animacji, gier oraz muzyki za pomocą skryptów układanych z gotowych bloków. Myślimy, że to również będzie efektywna nauka a przede wszystkim wspaniała przygoda.

Projekt „Uczniowska Akademia Programowania” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach, Gminę Klucze.

 Anna Rybak

 logo-fundacja+male                     logo działaj lokalnie                            436px-POL_gmina_Klucze_COA.svg