SZLACHETNA PACZKA

Już po raz trzeci mamy możliwość wziąć udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Tym razem dary trafią do rodziny z okolic Olkusza. Bardzo proszę chętnych o wsparcie akcji i znoszenie produktów do gabinetu Pani Pedagog Wioletty Deptalskiej. Poniżej podana jest szczegółowa lista potrzeb rodziny. Uprzejmie dziękuję za pomoc, ponieważ wiem, iż w tym roku szkolnym nas nie zawiedziecie. Jesteście cudowni bo zawsze wyciągacie pomocną dłoń. Nad akcją SZLACHETNA PACZKA czuwają: Ewelina Maryszewska-Polan, pedagog Wioletta Deptalska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Opis rodziny o kodzie MLP-1078-584050

Pan Marcin ( 40 l.) i pani Michalina (41 l.) wychowują dwójkę dzieci: Pawła ( 17 l.) oraz Janka ( 10 l.) Pan Marcin przez lata pracował jako organista i nauczyciel muzyki. W ostatnim czasie, aby polepszyć sytuację finansową rodziny podjął prace jako kierowca. Niestety uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego uszkodził rdzeń kręgowy. Od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Pani Michalina pracowała w sklepie jako sprzedawca, ale po wypadku męża musiała z zrezygnować z pracy i zająć się dziećmi oraz mężem. Rodzina utrzymuje się wyłącznie z zasiłków. Ogromną część ich dochodów pochłania rehabilitacja pana Marcina (ponad 1500 zł miesięcznie). Dodatkowo, przed wypadkiem rodzina zaciągnęła kredyt, który umożliwił adaptację piętra domu na cele mieszkaniowe, który mimo trudnej sytuacji finansowej regularnie spłaca. Pan Marcin próbuje znaleźć prace, ale z racji swojej niepełnosprawności oraz utrudnionym dojazdom do innych miejscowości, ma z tym kłopot. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania pozostaje niecałe 150 zł na jedną osobę. Rodzina może liczyć na niewielką pomoc finansową siostry pani Kasi, która pozwala na związanie końca z końcem. Rodzinę tworzą bardzo pogodni, pełni wzajemnej miłości i szacunku ludzie. Pasją pana Marcina jest gra na klawiszach, natomiast pani Michalina bardzo lubi pracę w ogródku. Janek dzieli pasję, że swoim tatą. Uczęszcza do szkoły muzycznej. Paweł gra w piłkę nożną. Największą radość pani Michalinie sprawia chodzenie po górach, ale od dawna nie miała możliwości wyjechać w góry. Pomimo ciężkiej sytuacji, rodzina nie poddaje się. Pan Marcin każdego dnia walczy o to, aby dojść do pełnej sprawności fizycznej.  Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości. Dzieciom przydałoby się obuwie na zimę, ponieważ jest to dla rodziny spory wydatek, na który aktualnie ich nie stać.

Najważniejsze potrzeby rodziny o kodzie MLP-1078-584050:

1.żywność:  Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach Wymagania żywieniowe: dieta bogata w białko

2. środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

3. obuwie: dla Jana obuwie zimowe Kategoria: trapery Rozmiar: 38

dla Pawła obuwie zimowe Kategoria: trapery Rozmiar: 44,5

– Specjalne upominki

hulajnoga dostosowana do wieku 17 lat – Jan

piłka do nogi – Paweł

perfumy kwiatowe – pani Michalina

śpiewnik z nutami – pan Marcin

– Inne potrzeby balustrada na schody