Święto Witaminek

20 listopada w naszej szkole odbyła się XVI już edycja Święta Witaminek zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dzieci młodszych. Wszystkie klasy 1-3 stanęły na wysokości zadania, przynosząc do szkoły wszelkiego rodzaju owoce i warzywa. Z nich właśnie wyczarowały w poszczególnych salach lekcyjnych kolorowe kanapeczki, koreczki szaszłyczki, zdrowe sałatki i koktajle. Następnie szkoła zabrzmiała piosenką „Witaminki, witaminki…”, a wszyscy uczniowie spotkali się na wspólnym, zdrowym drugim śniadaniu.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy prozdrowotnej, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy oraz rozumienie higieny ich sporządzania i spożywania.  Dzień upłynął w radosnej, miłej, przyjaznej i zdrowej atmosferze.

Mamy nadzieję, że uczniowie częściej zrezygnują ze słodyczy, chrupek, chipsów na rzecz witaminek zawartych w owocach i warzywach.