Pilotażowy ustny egzamin DSD

W dn. 4 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się ustny pilotażowy egzamin DSD. W naszej szkole gościli uczniowie z 5  szkół realizujących program z rozszerzonym językiem niemieckim. Pani Dyrektor Marta Dziura wraz ze szkolnym koordynatorem programu DSD – panią Violettą Auguścik powitała serdecznie uczniów przybyłych z Olkusza, Przegini, Chrzanowa, Trzebini i Klucz wraz z opiekunami. Nad sprawnym przebiegiem egzaminu pilotażowego czuwał nasz niezawodny native speaker pan Ralf Auris. Uczniowie klas siódmych i ósmych prezentowali tegorocznym zdającym, czyli uczniom klas trzecich oddziałów gimnazjalnych, ustny egzamin, który składa się z trzech części: pytań dotyczących sytuacji opisujących dzień powszedni, właściwej prezentacji tematu oraz dodatkowych pytań dotyczących prezentacji. Wszyscy uczniowie zdali pomyślnie egzamin ustny. Gratulujemy im zarówno wiedzy jak i odwagi.

Uczniowie klas trzecich przystąpią do egzaminu pisemnego 14 marca, a w ciągu kolejnych dwóch tygodni do egzaminu ustnego. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!