Roboty zawitają do szkoły

Tu#programujeMY2” to innowacyjny projekt, dzięki któremu trzech nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej podniesie poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania.

W dniu 16 marca rozpoczęte zostało szkolenie stacjonarne, na którym trenerzy omawiają zagadnienia dotyczące metodyki nauczania programowania, prezentują najbardziej popularne języki oraz narzędzia do nauki programowania – robota DASH, grę Scottie Go oraz najnowszą generację klocków Lego Mindstorms EV3.

Po ukończeniu szkolenia nauczyciele rozpoczną realizację cyklu zajęć z uczniami, które zostaną przeprowadzone w oparciu o nowoczesne scenariusze zajęć. Odbędą się także dla klas biorących udział w projekcie zajęcia edukacyjne z zakresu programowania poza szkołą – wyjazdowe.

Każda klasa, której nauczyciel przystąpił do projektu otrzymała nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Do projektu przystąpiły:

mgr Agnieszka Szarek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 1c,