PISEMNY EGZAMIN DSD

W dniu 14 marca 2019 roku 15 uczniów klasy III A przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka niemieckiego DSD I. Uczniowie rozwiązywali zadania w 3 częściach: rozumienie tekstu czytanego, rozumienie tekstu słuchanego oraz tworzenie tekstu – ich zadaniem było napisanie listu. Nad poprawnym przebiegiem egzaminu czuwała komisja w składzie: p. Violetta Auguścik i p. Paweł Feledyk  Prace uczniów zostaną sprawdzone w Kolonii (Niemcy), a na wyniki musimy poczekać około 3 miesięcy. Natomiast 26 i 27 marca br. odbędzie się część ustna egzaminu. Zadaniem uczniów będzie przeprowadzenie krótkiej rozmowy z członkami komisji egzaminacyjnej na wybrane tematy, np. szkoła, dzień powszedni, czas wolny, przyjaciele, ulubiona książka, muzyka itp., prezentacja przygotowanego przez siebie wcześniej tematu, a następnie rozmowa na temat swojej prezentacji.

Trzymamy za nich kciuki!!