Spotkanie z Weterynarzem w klasach I

Spotkanie z Weterynarzem

 

W środę 20 marca pierwszoklasiści z naszej szkoły mieli okazję gościć lekarza weterynarii – Jacka Wieczorka, który odsłonił im tajniki pracy w tym zawodzie.

Była to bardzo istotna i przydatna lekcja, ponieważ wielu uczniów posiada zwierzęta i ma z nimi kontakt.

Z wielkim zainteresowaniem uczniowie przyglądali się jak pan weterynarz udzielał pomocy choremu (pluszowemu) psu, przy udziale „asystentki” – Natalii. I wykonywał podstawowe czynności tak samo, jak u ludzi: mierzył temperaturę, zrobił zastrzyk, podał kroplówkę, wyczyścił uszy i sprawdził wzrok.

Dzieci miały także możliwość zadawania pytań, na które chętnie i wyczerpująco zostały udzielone odpowiedzi.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak szeroki zakres pracy wykonuje weterynarz, jakie  cechy powinien posiadać oraz co zrobić, żeby zostać weterynarzem.

Pan Jacek szczególną uwagę zwrócił na dzikie zwierzęta, z którymi można się spotkać w naszych lasach i ogródkach oraz na zagrożenie wścieklizną. Dotyczy to przede wszystkim saren, lisów i wiewiórek, do których nie należy podchodzić – nawet gdy przed nami nie uciekają. Zwierzęta te jeśli nie są płochliwe, to jest ryzyko, iż są chore. Bo nie każde chore zwierze jest agresywne.

Serdeczne podziękowania dla Pana Jacka Wieczorka za odsłonięcie tajników pracy weterynarza składają wychowawcy i uczniowie klas 1.

Spotkanie z panem Jackiem Wieczorkiem nie tylko kształtowało pasję i zainteresowania naszych uczniów, ale przede wszystkim było bardzo pożyteczne. Zapraszamy ponownie!

Opracowała Iwona Kulawik mama Kamilki z klasy 1b.