Pocztówka z Warszawy

Pocztówka z Warszawy

W kwietniu odbyła się wycieczka klasy 7b do Warszawy pod opieką wychowawczyni Anety Miszczyńskiej oraz pani Elżbiety Kwaczyńskiej.

Naszą wycieczkę rozpoczęła wizyta w Narodowym Banku Polskim, gdzie poznaliśmy historię polskiego pieniądza. Objechaliśmy wiele ciekawych dzielnic Warszawy, odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dowiedzieliśmy się, jak kanałami przemieszczali się powstańcy oraz jak wyglądał przebieg Powstania Warszawskiego, a także jak wyglądała Warszawa po jego zakończeniu. Wyjechaliśmy również windą na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, skąd mogliśmy obejrzeć panoramę stolicy. Rozlokowaliśmy się w pensjonacie ,,Agrykola”, w pobliżu Liceum im. Stefana Batorego, które odwiedziliśmy następnego dnia. Dowiedzieliśmy się tam o historii tego liceum oraz o uczęszczających tam wybitnych absolwentach i powstańcach z czasów II wojny światowej. 

Odwiedziliśmy też Cmentarz Powązkowski, zapaliliśmy znicze na grobach wielu powstańców, w tym bohaterów lektury ,,Kamienie na szaniec”.  Nie ominęliśmy także Rynku Starego Miasta z Pomnikiem Warszawskiej Syrenki, skąd przywieźliśmy wiele pamiątek. Przewodniczka pokazała nam także dom Marii Skłodowskiej-Curie, Pomnik Małego Powstańca oraz Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyliśmy zmianę warty żołnierzy czuwających. Mieliśmy też okazję zobaczyć wnętrze Zamku Królewskiego w Warszawie, Kolumnę Zygmunta oraz Łazienki Królewskie. Odbyliśmy także wycieczkę do Sejmu, przewodnik opowiedział nam o funkcjach tego budynku oraz jego wykorzystaniu. Przechodziliśmy również obok Pałacu Prezydenckiego. Podziwialiśmy także Pałac w Wilanowie oraz wysłuchaliśmy jego historię. Zobaczyliśmy też Pomnik Fryderyka Chopina oraz wiele, wiele innych. Niezwykle interesująca była wizyta w Radiu Polskim oraz obserwowanie pracy dziennikarzy.

Wycieczka była bardzo interesująca oraz aktywna, wszyscy oceniają wycieczkę bardzo pozytywnie i wyrażają chęć ponownej wizyty w Warszawie.

Milena Juniak  kl. 7b

[Not a valid template]