WAKACYJNA  WYMIANA  MŁODZIEŻY  W NIEMCZECH

WAKACYJNA  WYMIANA  MŁODZIEŻY  W NIEMCZECH

 

W dn.  19.07.- 28.07. 2019r.  uczniowie z Gminy Klucze brali udział w  wymianie młodzieży polsko-niemieckiej w zaprzyjaźnionym powiecie Kyffhäuser.

Wszyscy uczestnicy mieszkali  w małych domkach bungalow w Ferienpark Feuerkuppe w Sondershausen.

Program obfitował w wiele atrakcji, które znajdowały się na terenie parku, a dzięki którym wszyscy mogli rozwijać swoje pasje sportowe, artystyczne, muzyczne czy też przyrodnicze. Do dyspozycji młodzieży były m.in. odkryty basen, boisko wielofunkcyjne, kręgielnia, hala wielofunkcyjna, ścianka wspinaczkowa, minigolf, mini-zoo i wiele innych atrakcji.

                                                                                       

Jak co roku, największą atrakcją także tegorocznego spotkania młodzieży okazał się Park Rozrywki Belantis koło Lipska.  Uczestnikom nie straszne były roller-coastery  czy górskie kolejki. Swoje słabości pokonywali także podczas wspinaczki w parku linowym w Possen.

Młodzież z Polski była pod wrażeniem zwiedzania Erfurtu – stolicy Turyngii. Wszystkim bardzo podobała się Katedra ze słynnym dzwonem Gloriosa, a także drewniany Most Kramarzy. 

Uczestnicy z Polski i Niemiec chętnie brali udział w integracyjnych grach i zabawach językowych, dzięki którym szybko się zintegrowali i zawiązali nowe znajomości.  

Dzięki dobrej współpracy czas szybko mijał i żal było się rozstawać . Pozostały wspomnienia i zapewnienia, iż za rok wszyscy spotkają się w gościnnej Gminie Klucze.

Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, za którą uczestnicy  i ich rodzice są ogromnie wdzięczni.

Dzięki tej pomocy nasza młodzież mogła nieprzerwanie już po raz 16 uczestniczyć w spotkaniach ze swoimi zachodnimi sąsiadami.