OSTROŻNIE W SIECI! – warsztaty profilaktyczne

OSTROŻNIE W SIECI!

Dnia 16.09.2019r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne na temat zagrożeń w sieci, prowadzone przez panią Katarzynę Kudybę.

Na początku lekcji poruszyliśmy temat hejtu w Internecie oraz poczucia pozornej anonimowości w sieci, która tak naprawdę jest tylko złudzeniem i wszystko, co czynimy w przestrzeni internetowej jest łatwe do zobaczenia. Pani starała się nam uświadomić, że bardzo prosto jest odkryć naszą tożsamość , a faktem jest to,że przestępstwa popełnione w sieci, nie ujdą nam bezkarnie. Potem obejrzeliśmy trailer filmu ,,Hakowanie świata” i poruszyliśmy temat przechwytywania danych przez różne portale. Omawialiśmy także pracę influencerów oraz celowość reklam i kampanii. Następnie przeszliśmy do tematu uzależnień od urządzeń elektronicznych, takich jak komputer czy telefon. Doszliśmy do wniosku, aby odpowiednio i rozsądnie korzystać ze współczesnej technologii.

Zajęcia miały na celu przestrzec nas przed niebezpieczeństwami czyhającymi w świecie wirtualnym. Przyswoiliśmy informacje, o których być może wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Dzięki tym zajęciom będziemy ostrożniej wykorzystywać możliwości, jakie daje nam technologia XXI wieku.

Milena Juniak, kl VIII