Ukraina w rytmie HOPAK

Ukraina w rytmie HOPAK

Znajomość języka angielskiego i rosyjskiego  pozwala nam poznawać naszych sąsiadów – Ukrainę. Anna Sayko, wolontariuszka z Ukrainy gościła w naszej szkole i przeprowadziła dla nas warsztaty kulturowo językowe w języku angielskim oraz rosyjskim.

Dowiedzieliśmy się, że Ukraina to państwo leżące na kontynencie europejskim, które graniczy z Białorusią, Polską, Słowacją Węgrami, Rumunią oraz Mołdawią, jej stolicą jest Kijów. Ukraina jest młodym państwem, w roku 1991 odzyskała niepodległość.

Ukraina jest dwukrotnie większa od Polski, a jej flaga w kolorze niebiesko żółtym  symbolizuje  pokój (kolor niebieski) oraz kolor zboża (kolor żółty), jako bogactwo ukraińskiej ziemi. Ulubione potrawy ukraińskie to barszcz, pierogi oraz Syrnik, czyli racuszki serowe z rodzynkami. 

Ukraina posiada swój własny alfabet wywodzący się z cyrylicy, każdy z nas mógł zapisać swoje imię w tym niezwykłym zapisie!

Ukraina to również śpiew i taniec, poznaliśmy popularne pieśni Ukraińskie oraz nauczyliśmy się podstawowych kroków tańca HOPAK.  Wolontariuszka Anna jest zawodową tancerką, która tańczy w zespole ludowym od dzieciństwa – nasze zajęcia minęły w rytmie tego ukraińskiego tańca.

Dziękujemy Pani Annie za wizytę w naszej szkole, jej barwną opowieść o swojej Ojczyźnie oraz za to, że przeprowadziła swoją lekcję tanecznym krokiem.

Zachęcamy do poznania tańca HOPAK zaprezentowanego przez wolontariuszkę:

https://www.youtube.com/watch?v=kQlJ6hWhqdY

[Not a valid template]