Wizyta w alpakarni

W dniu 17.10.19  o godzinie 9.00  wraz z klasą 6b i naszymi paniami pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Siewierza, aby odwiedzić bardzo ciekawe  miejsce o nazwie „Alpaki z Jury”. Po przyjeździe zostaliśmy bardzo miło przywitani i zaproszeni do zwiedzania. Opiekunka zwierząt rozdała nam wcześniej przygotowane kubeczki z marchewkami, abyśmy mogli  nakarmić zwierzęta. Mięliśmy również bardzo interesujący wykład na temat alpak. Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzą i jakie zachowania są dla nich charakterystyczne. Ponieważ byliśmy bardzo ciekawi i zainteresowani, pani chętnie odpowiadała na nasze pytania. Zauważyliśmy, że wełna alpak jest bardzo miękka i delikatna. Ciekawostką było to, że jest hipoalergiczna. W czasie pobytu robiliśmy również zdjęcia i kręciliśmy filmiki,  aby mieć pamiątkę z tego wyjątkowego miejsca. Gdy dowiedzieliśmy się wszystkiego i nakarmiliśmy zwierzaki, właściciele przygotowali dla nas pyszne kiełbaski z ogniska. Pod koniec pobytu mogliśmy zakupić ciekawe pamiątki między innymi woreczki z wełną.                                                                             

Według mnie największą atrakcją wycieczki było karmienie zwierząt, podając  im marchewkę ustami. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Alpaki to bardzo piękne i inteligentne zwierzęta. Będę bardzo miło wspominał wyjazd i myślę, że na pewno kiedyś odwiedzę to miejsce jeszcze raz.

Jakub Bujakiewicz, kl. 6a

 

17.10.2019 pojechaliśmy do Alpakarni w Siewierzu.  Po dotarciu na miejsce zobaczyliśmy duży teren ogrodzony drewnianymi płotem. Przywitali nas opiekunowie alpak, a następnie wyprowadzili zwierzęta na wybieg. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, dziewczyny zostały z panią natomiast chłopcy weszli za ogrodzenie do alpak (później była zmiana). Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat tych sympatycznych zwierząt, np. że alpaki żyją na terenach górzystych, należą do rodziny wielbłądowatych, a ich wełna jest 10 raz cieplejsza niż wełna owcy i lamy. Każdy z nas mógł je głaskać, karmić i robić sobie z nimi zdjęcia. Te urocze zwierzęta podchodziły do nas. Po spotkaniu z alpakami mięliśmy ognisko na którym piekliśmy kiełbaski. Niedaleko znajdował się mały plac zabaw, na którym bawiliśmy się. Na koniec opiekunka alpak zrobiła nam konkurs dotyczący informacji na temat alpak. Ponieważ wszyscy odpowiadaliśmy chórem nagroda powędrowała na ręce naszej wychowawczyni. Czas w alpakarni bardzo szybko upłynął. Bardzo mi się podobało i mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję pojechać tam jeszcze raz.

Aleksandra Komenda, kl. 6a

[Not a valid template]