„Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

Uczniowie klasy IIa, IIb, IIc i IIIa uczestniczyli w wycieczce na wyjątkowe widowisko na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądali opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana w wyjątkowej scenerii.

Dzieci były pod ogromnym wrażeniem rozbudowanej i ruchomej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a ich występom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna. Ogromne wrażenie wywołał wśród uczniów pokaz gigantycznych baniek mydlanych, efektów pirotechnicznych czy żonglerów ogniem, co sprawiło, że dzieci jeszcze mocniej przeżywały niezwykłe przygody głównego bohatera. Ten niesamowity spektakl na lodzie uczniowie naszej szkoły obejrzeli 4 listopada na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.