Hardzi proszą o głosy w plebiscycie Gazety Krakowskiej

Hardzi serdecznie dziękują za wszystkie oddane głosy w etapie powiatowym plebiscytu Gazety Krakowskiej na najlepszą drużynę sportową 2019 roku. Wynik 232 głosów był imponujący, co dało nam niezaprzeczalne pierwsze miejsce w powiecie. Jako laureat pierwszego miejsca na tym etapie otrzymamy puchar Sportowiec Małopolski, dyplom uznania, zaproszenie na uroczystą galę i awans do finału wojewódzkiego z zachowaniem zdobytych głosów. Głosowanie w drugim etapie – wojewódzkim potrwa od 9 do 20 grudnia. Trzy pierwsze miejsca zostaną wyróżnione wspaniałymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Ponownie prosimy o głosy i z góry dziękujemy za wsparcie.

Opis Hardych:

Klub Sportowy „Hardzi” z Jaroszowca powstał w listopadzie 2017 r. Założył go Wojciech Wołowicz utytułowany zawodnik z Gdańska, mający na swoim koncie miedzy innymi tytuł Mistrza Polski. Klub posiada licencję Polskiego Związku Zapaśniczego. Jest to jedyny klub w powiecie olkuskim i w całej Małopolsce Zachodniej. Trenuje tutaj kilkudziesięciu zawodników w zapasach w stylu klasycznym (grecko-rzymskim) w dwóch grupach: dla młodszych i starszych, w większości chłopców, chociaż kilka dziewcząt też przewinęło się przez klub. Grupa starsza liczy obecnie 11 zawodników i to oni uczestniczą w zawodach organizowanych na terenie całej Polski. Dotychczasowe zawody: 1)Błękitna Wstęga Bałtyku 2018r. (Gdańsk) Osiągnięcia: MEDALE (3 x brązowe) MIEJSCA (V, 2xVII,VIII, X).

2)Otwarte Mistrzostwa Śląska Dzieci i Kadetów w zapasach w stylu klasycznym 2019r. (Katowice) Osiągnięcia: MIEJSCA (4xV, 2xVI,4xVII). Drużynowo 4 miejsce spośród 12 klubów startujących.

3)Otwarte Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym 2019r. (Ruda Śląska) Osiągnięcia: MEDALE (1 x brązowy) MIEJSCA (2xIV,V,VII,VIII).

4)Memoriał im. Pawła Jasińskiego w zapasach w stylu klasycznym dzieci i młodzików 2019r. (Mysłowice) Osiągnięcia: MEDALE (1 x złoty, 2x srebrne,4x brązowe).

5)Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka w zapasach w stylu klasycznym 2019r. ( Myślenice) Osiągnięcia: MEDALE (3 x srebrne,3x brązowe).

6)II-Turniej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej 2019r. ( Kraków) Osiągnięcia: MEDALE (5 x złoty, 1x srebrny,3x brązowe).

7)III- Memoriał im. Grzegorza Pieronkiewicza – w zapasach w stylu klasycznym młodzików i mini zapasów 2019r. (Racibórz) Osiągnięcia: MEDALE (1 x złoty, 2x srebrne,1x brązowy).

8)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym region B 2019r. (Gniechowice) Osiągnięcia: MEDALE (1 x brązowy) MIEJSCA (V,VII,VIII).

9)III rzut Małopolskiej Ligi Zapaśniczej 2019r. (Myślenice) Osiągnięcia: MEDALE (5 x złotych, 2x srebrne,3x brązowe).

10)Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał Władysława Bajorka 2019r.(TAURON Arena Kraków) 300 zawodników z Polski, Norwegi , Ukrainy i Białorusi. Osiągnięcia- MIEJSCA (2xV,VII, IX, 2xXII, XIII,2xXIV).