Ćwiczenia ratownictwa wodnego

W dniu 22.01.2020 w związku z wymianą wody na basenie szkolnym pomysłodawca akcji, p. Stanisław Góźdź wraz z Olkuskim oddziałem WOPR zorganizowali szkolenie służb mundurowych z zakresu udzielania pomocy osobie znajdującej się w wodzie. Na zaproszenie odpowiedziało kilka jednostek z okolicy oraz strażacy z OSP z miejscowości Grabowa, spoza naszej gminy.  Ilość uczestników z całą pewnością zaskoczyła organizatorów, którzy mieli za zadanie skoczyć w mundurze bojowym (moro) do wody o głębokości 1,80 m na nogi. Następnie przepłynąć 2 długości basenu i z dna wydobyć manekina (około 65 kg) i odholować go na druga stronkę basenu. O ile zawodowa Straż Pożarna przeprowadza tego typu ćwiczenia to pozostałe służby mundurowe takie jak policja i strażacy z OSP mieli okazje po raz pierwszy z taką sytuacją się zmierzyć. Wspaniały przykład dal komendant posterunku policji w Kluczach skacząc w mundurze i wykonując bezbłędnie to ćwiczenie

Udział w szkoleniu wzięło ok 140 osób byli to policjanci z Klucz, Komenda Powiatowa Policji z Olkusza, OSP Sieniczno, OSP Rodaki, OSP Chrząstowice, OSP Klucze, OSP Grabowa, PSP Olkusz.
 
Serdeczne podziękowania dla p. Stanisława Góździa za zorganizowanie tej akcji oraz dla wszystkich osób biorących w niej udział, przede wszystkim tych, którzy poświęcili się skacząc do wody.
 
[Not a valid template]