EuroWeek – Międzygórze 2020

Warsztaty kulturowo-językowe EuroWeek

Międzygórze 2020

Grupa uczniów  z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach kulturowo-językowych w malowniczej miejscowości Międzygórze (Kotlina Kłodzka).  Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z Meksyku, Filipin, Argentyny, Indonezji, Turcji, Pakistanu, Hiszpanii, Kolumbii to niezwykła lekcja języka angielskiego. Była to również możliwość  poznania barwnej  kultury odległych nam krajów i czas na wspólną zabawę. Uczestnicy warsztatów zwiedzali także malowniczo położoną Bystrzycę Kłodzką oraz  Polanicę Zdrój.

Organizatorami wyjazdu były panie: Aneta Miszczyńska i Mariola Wrońska

 

Idea Programu Euroweek

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych,  uczy szacunku do wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajmuje się nieformalną, pozaszkolną edukacją ukierunkowaną na rozwój kulturowy.

 W obecnych czasach świat można nazwać globalną wioską, w związku z tym istotnym jest, aby uczniowie mieli świadomość różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w tym świecie. Dlatego też Euroweek jest prowadzony przez starannie zrekrutowanych wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w międzynarodowym środowisku.  W tym celu doświadczeni wolontariusze i wolontariuszki przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób nowoczesny i interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu naukę umiejętności współpracy i budowania teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz symulacje dyskusji publicznych.

(źródło: https://euroweek.pl)