VIII edycja Powiatowego Konkursu „Mistrz pięknego czytania”

już za nami!!!

W dniu 11.02 odbył się szkolny etap konkursu, który polegał na głośnym czytaniu wybranego przez uczestnika fragmentu prozy (max. 5 min), nagraniu go i przesłaniu do organizatora. Wzięło w nim udział 12 uczniów:

Alicja Pilarczyk, Matylda Mgłosiek, Eryk Warwas z kl. VI a

Julia Kaczmarczyk, Maja Rachwał, Natalia Kozioł z kl. VI c

Krzysztof Latos, Wiktor Bakowski, Zuzanna Płonka z kl. VI d

Maja Tomsia, Natalia Mrówka z kl. VIII a

Jagoda Kurkowska z kl. VIII b

21 lutego 2020 r., w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbył się finał VIII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas VI – VIII ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 76 uczniów z 31 szkół z powiatu olkuskiego.  Do finału zakwalifikowano 11 uczniów, w tym Julię Kaczmarczyk i Krzysztofa Latosa z naszej szkoły.
Finaliści czytali fragmenty „Dynastii Miziołków” Joanny Olech. Jury pod przewodnictwem dra hab. prof. AST Przemysława Kani doceniło obydwoje naszych uczniów:

Julia Kaczmarczyk zdobyła III miejsce

Krzysztof Latos otrzymał wyróżnienie

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W NASTĘPNYCH EDYCJACH KONKURSU!!!