100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

100 LAT ŻYJE NAM!

W poniedziałek, 18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Pragnąc uczcić to wyjątkowe wydarzenie, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach przystąpili do konkursu przygotowanego przez p. Magdalenę Nowak i p. Katarzynę Szeląg upamiętniając postać naszego Patrona w przestrzeni online.

Dzieci z klas 1-3 miały do wykonania Laurkę dla św. Jana Pawła II z okazji 100 lat Jego urodzin. Uczniowie z klas 4-6 przygotowali prace plastyczne pt.„ZNACZEK PAMIĘCI, czyli 1 moment z życia Karola Wojtyły- Jana Pawła II” oraz Listy dla Papieża. Natomiast młodzież z klas 7 i 8 wzbogaciła całość o listy i wiersze.

Wszystkie prace zostały nadesłane w hołdzie naszemu Patronowi. Niejednokrotnie padały słowa, że św. Jan Paweł II żyje w naszej pamięci i ma nas w swojej opiece. To wielce budujące, że uczniowie naszej szkoły, którzy nie poznali Papieża za jego życia, wiedzą o dokonaniach , posłudze, nauce i wielkiej miłości do nas i do naszej Ojczyzny. Dlatego serdeczne podziękowania dla Was, drodzy uczniowie, dla waszych rodziców, dziadków i dla wszystkich, którzy przyczyniają się do przekazu myśli Jana Pawła II dbając o naszą polską pamięć i tożsamość.

A wstępem do pięknych prac niechaj będzie jeden z wielu urodzinowych listów do Jana Pawła II:

Kochany Janie Pawle II,

Zbliża się setna rocznica Twoich urodzin – jest to data niewątpliwie ważna dla każdego Polaka. Żałuję, że nie ma Cię z nami, ale jestem pewna, iż obserwujesz nas z góry i nad wszystkimi czuwasz. Chcę Ci podziękować za te łaski, którymi mnie obdarzyłeś, które tak bardzo wpłynęło na zmianę mojego życia.

Jestem niezwykle dumna z tego, że chodzę do szkoły, której jesteś patronem. Dzięki temu od najmłodszych lat mogłam poznawać historię Twojego życia oraz brać z niego przykład. Słowa „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”, wypowiedziane przez Ciebie, witają mnie każdego dnia przy wejściu do budynku. W murach szkoły poznałam swoich najlepszych przyjaciół, którzy, tak jak Ty, codziennie dostarczają mi nadziei na lepsze jutro. Wiem, że zawsze mogę na nich polegać. Muszę wspomnieć również o nauczycielach, którzy dbają o moje wykształcenie oraz pokazują jakie wartości w życiu są tak naprawdę cenne i o których musimy każdego dnia pamiętać, aby nie zatracić się w rutynie.

Jesteś osobą niesamowicie inspirującą, a Twoje słowa „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” przyświecają mi na drodze życia oraz przypominają, jak powinnam postępować. Nie tylko ja, ale też wiele innych ludzi bierze z Ciebie przykład, dzięki czemu ich życie staje się łatwiejsze i piękniejsze. Oprócz wartości, na których się wzorujemy, warto dodać, jak wielki podziw wzbudzasz swoją odwagą, którą ukazałeś w tak wielu momentach swojego życia. Jednym z nich, który bardzo zapadł mi w pamięć, było przebaczenie człowiekowi, który dokonał zamachu na Twoje życie. Z pewnością niewiele osób znalazłoby w sobie na tyle siły, aby pójść i z nim porozmawiać. W życiu codziennym napełniasz nasze serca nadzieją oraz spokojem, o który tak trudno w dzisiejszych czasach.

Jesteś mi bardzo bliski jeszcze z jednego powodu. Już drugi rok jestem stypendystką Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, Twojego żywego pomnika. Decyzja o dołączeniu do tej społeczności była jedną z najlepszych w moim życiu. Dzięki niej poznałam cudownych ludzi z całej Polski, kierujący się w życiu wartościami, które tak bardzo ceniłeś. Ludzi wnoszących w moje życie wiele radości i szczęścia. Ludzi dodających mi wiary we własne możliwości. Obozy formacyjne Fundacji udowadniają co roku, jak wielką moc ma Twoje nauczanie, wciąż tak obecne wśród młodego pokolenia. Tysiące stypendystów połączonych wiarą i miłością. Zawsze będę pamiętać wspólne śpiewanie Jutrzni i Apelu Jasnogórskiego. A także „Barkę”, Twoją ukochaną pieśń, wykonywaną przez nas w tramwaju. Fundacji zawdzięczam też pogłębienie mojej relacji z Bogiem. Chcę, żebyś wiedział, że Twój żywy pomnik trwa i będzie trwać jeszcze przez długie lata.

Na koniec chcę Ci jeszcze raz podziękować za wszystko, co mi dałeś oraz poprosić, abyś dalej prowadził mnie przez życie i nigdy nie pozwolił się zgubić.

Amen

Helena Myszewska kl8b.

“BARKA”  W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

 

LISTY, WIERSZE, WSPOMNIENIA …

PRACE PLASTYCZNE