Sprzątanie cmentarza – akcja wolontariuszy

Kolejna akcja wolontariuszy

W dniu 10 października, wolontariusze z naszej szkoły, pomagali w sprzątaniu cmentarza z czasów I Wojny Światowej, który znajduje się na Osadzie w Kluczach. Uczniowie grabili liście, wycięli krzewy zarastające cmentarz, posprzątali symboliczne mogiły.

Akcja odbyła się z inicjatywy pana radnego Gminy Klucze Sebastiana Sierki, z pomocą pani Magdaleny Moroń, pracownika Urzędu Gminy. Opiekunem wolontariuszy była pani Joanna Bokalska-Rajba.

Podczas sprzątania oraz przed pan Sebastian bardzo ciekawie zapoznał grupę z historią tego miejsca. Mimo, że wszyscy byli z Kluczy, nie wszyscy ją znali.
Uczniowie mogli poobserwować też przyrodę pod okiem pani o biologii – porosty, grube sosny i dęby rosnące w okolicy, galasy, żabę, bezkręgowce.

Uczniowie biorący udział w akcji poświęcili swój wolny czas – w końcu była to sobota. Oprócz tego, że należą oni do grupy wolontariuszy, są też harcerzami, dlatego nie jest im obojętny los takich miejsc.

Chcemy, aby dzisiejsza akcja na stałe wpisała się w działania naszego wolontariatu.