Wyobraźnia jest jak muzyka – projekt edukacyjny w kl. 3b

W grudniu 2020r. uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni Anny Konieczniak ukończyli II moduł Projektu Edukacyjnego EMOCJA dot. Wyobraźni. Moduł był realizowany zdalnie, a dzięki jego realizacji uczniowie:

• Poznali wyrazy, które określają, czym jest wyobraźnia oraz poznali magiczną moc, która powstaje dzięki niej
  • Wysłuchali opowiadania o wyobraźni
  • Zaprojektowali balon marzeń
  • Znaleźli miejsce na miotle
  • Dowiedzieli się, jak trenować wyobraźnię
  • Nauczyli się piosenki „Moc wyobraźni”

Pracę z „Wyobraźnią” rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o ciekawości, a następnie z ogromnym zaangażowaniem samodzielnie wykonaliśmy balony marzeń wykorzystując swoją wyobraźnię i fantazję. Wiele refleksji dostarczył nam film „Czarownica na miotle”, który wykorzystaliśmy podczas tworzenia prac plastycznych. Na zakończenie pracy z modułem II dużo rozmawialiśmy o wyobraźni: czym jest i z czym się kojarzy. Podczas całego modułu towarzyszyła nam piosenka „Wyobraźni moc”, która od razu wpadła wszystkim w ucho.

To był świetny czas w świecie wyobraźni. Zapraszamy do galerii.

Uczniowie i wychowawca klasy 3b

Do zobaczenia w kolejnym module.

Moduł 3 – Moc Słów – już w drugiej połowie stycznia.