Zajęcia z wolontariuszami z USA dla uczniów realizujących projekt ENGLISH ZONE

Zajęcia z wolontariuszami z USA

dla uczniów realizujących projekt ENGLISH ZONE

W ramach projektu English Zone realizowanego w programie English Teaching Activities  nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Amerykańską organizacją WIESCO (Wisconsin International Educational Scientific Cultural Organization), zrzeszającą wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy prowadzą wakacyjne obozy i programy nauki języka angielskiego dla uczniów z Europy Środkowo-Wschodniej.

W czasie pandemii wolontariusze proponują spotkania zdalne chcąc zapewnić  uczniom bezpośredni kontakt z językiem. W przeciwieństwie do formalnych lekcji w klasie, rozmowy prowadzone są w sposób nieformalny. Nacisk kładziony jest na komunikację w języku angielskim poprzez konwersację.

Celem spotkań jest:

-zmniejszenie wśród uczniów nieśmiałości w porozumiewaniu się w języku angielskim,

– pomoc w nabyciu pewności siebie w konwersacyjnym posługiwaniu się językiem,

-poznanie akcentu i frazeologii native speakerów z różnych regionów USA,

– zabawa  podczas nauki języka angielskiego.

 

W zajęciach z wolontariuszami uczestniczyli uczniowie klasy IV a.

Na zajęciach z Panem Timem i Panią Karen nauczyłem się wiele nowych słów po angielsku. Atmosfera na tych zajęciach była przezabawna i fajna. Nasi Goście zaśpiewali dla nas cudowną piosenkę. Myślę, że cała nasza klasa dobrze się bawiła i nauczyła się czegoś z tych wspaniałych lekcji na ZOOMie .

Jakub Tomsia z klasą IVa

 

Pani Karen i Pan Tim z USA są bardzo sympatyczni. Zajęcia z nimi to była dla mnie wielka przyjemność. Na zajęciach  rozmawialiśmy i śpiewaliśmy w języku angielskim. Cieszę się, że nasza Pani zorganizowała dla nas takie fajne zajęcia. Nie mogę się doczekać naszych następnych wspólnych spotkań.

Iwo Kocjan z klasą IVa

 

[Not a valid template]