Dzień Bezpiecznego Internetu – 9 lutego 2021 – Dla Rodziców i Opiekunów

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jako rodzice i opiekunowie zdajemy sobie sprawę, jak wiele niebezpieczeństw czyha na dzieci w sieci i jak trudno je przed nimi ustrzec. Organizatorzy, państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, od wielu lat podejmują szereg działań, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczne korzystanie z internetu. 
 
Zachęcamy do zapoznania się z programem edukacyjnym dla dorosłych. krótkie, animowane filmiki w atrakcyjny sposób zachęcają dorosłych do zaangażowanie się w „życie internetowe dzieci”. Wskazują również na najważniejsze zagrożenia w sieci:
 
Projekt edukacyjny „Zostań znajomym swojego dziecka” adresowany jest do rodziców i opiekunów. Jego celem jest zachęcenie ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.
 
Dzieci coraz więcej czasu spędzają w internecie, wykorzystując do tego urządzenia mobilne, którymi posługują się często bieglej niż dorośli. Cyfrowy świat to ich rzeczywistość. Dlatego kontakt rodzica z dzieckiem w tym obszarze może być trudniejszy. Warto być z dzieckiem i przy dziecku, kiedy stawia pierwsze kroki w internecie. Pokazać, co można ciekawego robić w sieci, nauczyć najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Po prostu być. Hasło „Zostań znajomym swojego dziecka” ma zachęcić dorosłych do aktywnego uczestniczenia w internetowym świecie podopiecznych oraz przyglądania się jak wygląda ich aktywność i czy nie zagraża ich poprawnemu rozwojowi.
 
Projekt „Zostań znajomym swojego dziecka” realizowany jest od 2012 r. przez instytut badawczy NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
 
 
Kliknij w link poniżej:

Materiały edukacyjne – Materiały multimedialne – Zostań znajomym swojego dziecka | SaferInternet – Filmy

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab