SZKOŁA PODSTAWOWA W KLUCZACH NAKRĘCA DO POMAGANIA!

Nareszcie mamy serco-kosz na nakrętki :)))

 

Piękny, czerwony, z logo naszej szkoły i oczywiście dostępny dla każdego!

A wszystko to dzięki wspólnej inicjatywie i zaangażowaniu wielu osób. W tym miejscy należy podziękować głównym sponsorom, czyli Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kluczach, Spółdzielni Uczniowskiej „ANANAS” oraz Firmie METALBOX. Nieocenioną pomocą w szybkiej realizacji przedsięwzięcia służyła jak zawsze pani dyrektor, Marta Dziura. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

Akcja zbierania nakrętek to nie nowość dla naszych uczniów. Od lat w szkole zbierane są nakrętki, a przynoszą je całe klasy… Szkoła oddaje zebrane nakrętki firmie, która ten plastik przetwarza. Pieniądze trafiają do osób potrzebujących. Często między szkołą a firmą pośredniczy jeszcze jakaś organizacja – fundacja, stowarzyszenie pomagająca osobom potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron. System zbiórki nakrętek działa sprawnie i nie trzeba go dodatkowo dofinansowywać, więc te środki pozostają do dyspozycji na cele charytatywne.

Teraz tylko jedno życzenie – niech się serce szybko napełnia!

Butelkę czy inne opakowanie bez zakrętki łatwo jest zgnieść, co zmniejsza objętość odpadów. Opakowanie z nakrętką, niezgniecione, zajmuje bardzo dużo miejsca w drodze do miejsca recyklingu. Butelki bez nakrętek zaś mogą zostać bez problemu sprasowane w sortowniach
 
Zbieranie nakrętek skłania ludzi do zaangażowania się w inicjatywę społeczną. Dzieci w szkołach uczą się nie tylko tego, że śmieci warto segregować, ale mają satysfakcję, że mogą pomóc innym ludziom.

Skoro wciąż używamy plastiku, to nie marnujmy go. Plastik jest szkodliwy dla środowiska, bo się nie rozkłada, więc trzeba go zbierać, segregować i używać do recyklingu. Nakrętki zbierajmy osobno. Pomożemy w lepszym recyklingu tego odpadu, a jednocześnie dołożymy się do potrzebnego komuś sprzętu.