Projekt Edukacyjny EMOCJA – IV moduł

8 marca uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni Anny Konieczniak rozpoczęli realizację IV modułu Projektu Edukacyjnego EMOCJA dotyczącego empatii.

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie:

– Dowiedzieli się, czym jest empatia

– Próbowali określić dźwięki naszych emocji

– Dowiedzieli się, dlaczego warto mówić o swoich emocjach

– Wykonali ćwiczenia, które pozwoliły im zrozumieć, czym jest empatia

– Dowiedzieli się, gdzie kryje się empatia

Zajęcia rozpoczęły się od próby udzielenia odpowiedzi na pytanie, jakie znamy emocje. Następnie przy zamkniętych oczach uczniowie przenieśli się w wyobraźni w tajemnicze miejsca i próbowali rozpoznać emocje, jakie czuli słysząc różne dźwięki po czym obejrzeli film „Smutek zamieniać w radość”. Dużą radość sprawiła uczniom gra w koło fortuny, a ciekawość wzbudził film „Gdzie kryje się empatia?”, który wyjaśnił uczniom, gdzie kryje się empatia, czy rodzimy się z nią i czy można nad nią pracować.

Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Z niecierpliwością więc czekają na kolejne zajęcia, które odbędą się już za tydzień!