Sukcesy naszych uczniów w II edycji konkursu edukacyjnego „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”

 Sukcesy naszych uczniów w II edycji konkursu edukacyjnego „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”

Organizatorami konkursu są: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Chorągiew Krakowska ZHP im. Kościuszki

Do konkursu zgłoszonych zostało 113 prac plastycznych, pisemnych oraz multimedialnych, w grupach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Komisja konkursowa wyłoniła 26 laureatów oraz przyznała 17 wyróżnień.

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukcesy w tym konkursie.

W kategorii prace plastyczne :

II miejsce zajął Stanisław Piątek kl.4a

III miejsce zajął Aleksander Szulik kl. 4a

Wyróżnienie otrzymał Filip Wieszczak kl.4b

W kategorii praca multimedialne:

 II miejsce zajął Aleksander Barakomski kl. 5

Wyróżnienie otrzymał Mateusz Kwaśniewski kl.7c

Wyróżnienie otrzymali również Błażej Boruń, Igor Guzy, Witold Piątek z kl. 8b.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi, w szczególności harcerzy, najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej, wojennymi życiorysami harcerzy i instruktorów, a także miejscami pamięci.

II edycja konkursu skupia się na małym sabotażu, czyli jednej z dziedzin działalności konspiracyjnej harcerzy podczas II wojny światowej. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest zapoznanie się małym sabotażem oraz przedstawienie go w formie pracy konkursowej, w wybranej przez siebie kategorii: pracy plastycznej, multimedialnej lub pisemnej.

Konkurs „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej” został wpisany do wykazu zawodów wiedzy i artystycznych, organizowanych przez małopolskiego kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły w latach 2016-2021, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej wraz z określeniem miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Pod tym linkiem można zobaczyć uroczyste podsumowanie konkursu wraz z prezentacją  prac naszych uczniów.

Dyplomy oraz nagrody dla laureatów i uczestników konkursu zostaną przekazane do szkół.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom!!!