„Democracy Begins at Home” konferencja online uczniów i nauczycieli z Polski, Grecji, Portugalii oraz Włoch

„Democracy Begins at Home”

konferencja online uczniów i nauczycieli z Polski, Grecji, Portugalii oraz Włoch

W ramach projektu Erasmus Plus „Democracy Begins at Home” odbyła się konferencja online ze szkołami partnerskimi z Grecji, Portugalii, Włoch i Turcji.

Spotkanie w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciel szkół miało na celu zapoznanie się uczniów, zaprezentowanie szkoły, miejscowości, kraju partnerów oraz przybliżenie systemu demokracji każdego z krajów współpracujących.

Został również rozstrzygnięte głosowanie na Logo Projektu, naszą szkołę reprezentowało Logo wykonane przez uczennicę klasy 7c Julię Kaczmarczyk.

Zapraszamy do galerii zdjęć z konferencji oraz do zapoznania się z prezentacjami oraz filmem przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

The online meeting with students from different parts of the world was very interesting. We watched with curiosity their classes, decor, clothes and how they speak English. Every school was fantastically prepared, but in our opinion our school had the best presentation. We had a lot of technic problems, but we still like that.

Zuzanna Klich, Zuzanna Pasich, 7b

W poniedziałek odbyło się spotkanie między szkołami z krajów współpracujących w programie Erasmus Plus. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę przenieśli się na większość dnia do pracowni anglojęzycznej. Mimo opóźnienia i problemów zarówno internetowych jak i z komunikacją zrealizowaliśmy program spotkania. Każda ze szkół zaprezentowała prezentacje oraz filmy. Głównym tematem (oprócz zacieśniania więzi) była demokracja. Można było dowiedzieć się najważniejszych faktów z historii, poznać system władzy oraz najciekawsze informacje o krajach współpracujących. Poznaliśmy również  codzienność naszych zagranicznych przyjaciół, bo poruszony był temat szkół.

Krzysztof Latos, 7d

Spotkanie koordynowały panie: Aneta Miszczyńska oraz Mariola Wrońska

Zapraszamy do galerii zdjęć z konferencji oraz do zapoznania się z prezentacjami oraz filmem przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Projekt programu Erasmus Plus – Mobilność szkolna -akcja  K229: Partnerstwa współpracy szkół  zakłada uświadomienie uczniom wartości wynikających z demokracji, poznanie mechanizmów które wpływają na jej prawidłowy rozwój.

Galeria zdjęć z I Konferencji Online

Prezentacja, którą przedstawili uczniowie naszej szkoły podczas konferencji online

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Prezentacja o demokracji w Polsce

Film o naszej szkole 🙂