Klucze. Wędrówka z historią.

Klucze. Wędrówka z historią.

            Uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią i nauczycielką historii wybrali się na Quest po Kluczach. Wyprawa Odkrywców umożliwia poznanie historii i ciekawostek związanych z mijanymi na trasie miejscami w centrum Klucz jak i przyrodniczej jej części.

Oto wrażenia Krzysia, uczestnika wycieczki:

„Witajcie, jak pewnie wiecie, niektóre klasy wybrały się na tajemniczą wycieczkę.  Cały dzień należał do nich, jednak żeby móc dojść do końca trzeba było rozwiązać serię trudniejszych bądź mniej wymagających zagadek. Podzieliliśmy się na grupy i dostaliśmy kartki zapisane wierszem z lukami w niektórych miejscach na wcześniej wspomniane zagadki.

Jak to przebiegało? Na początek spotkaliśmy się pod szkołą, potem wyruszyliśmy w kierunku … ( ale tego się ode mnie nie dowiecie – szlak tajemnic jest do odkrycia.  Pierwsza zagadka była związana z architekturą, dowiedzieliśmy się też trochę o starych czasach naszej wsi. Potem tuż przy…  ( i znowu wam tego nie zdradzę)  poznaliśmy historię niesamowitego i bardzo szczodrego człowieka. Następny przystanek dotyczył dalszych dziejów rodziny….. oraz najnowszego wykorzystania tego terenu. Krótko potem mała przerwa na rozdrożu i dalej w stronę ….  Kiedy tam dotarliśmy, mieliśmy piękne widoki. Tu już byliśmy bardzo blisko końca – rozwiązywaliśmy kolejne zagadki. I na ostatnią prostą wypadła … 

Na koniec czekał nas mały sprawdzian, bo ostatnia zagadka polegała na zabraniu liter z pozostałych, a te z kolei podały lokalizację skarbu.

Czy było warto? Sami się przekonajcie.”

Opis jest bardzo tajemniczy, ale nie chcemy zdradzać zadań, które czekają uczestników Questu na trasie. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z trasy naszej wyprawy.

Dla chętnych osób do udziału w tej grze terenowej podajemy informację, że ulotki do niej znajdują się w naszej szkole na portierni.

[Not a valid template]