Jurajska Liga siatkówki

Jurajska Liga siatkówki.

Po długiej przerwie w rozgrywkach spowodowanej lockdownem tegoroczna Jurajska Liga Siatkówki przybrała bardziej uproszczoną formę.

Drużyny uczestniczące w lidze zostały podzielone na dwie grupy w których przeprowadzone zostały turnieje eliminacyjne. Dwie najlepsze drużyny z eliminacji następnie wystartują w Final Four.

I tak, reprezentacja dziewcząt Uczniowskiego Klubu Sportowego w Kluczach znalazła się wśród drużyn z Olkusza, Pilicy i Żarnowca.

Stojący jak zawsze na wysokim poziomie turniej fazy eliminacyjnej odbył się dn. 15 czerwca w Sali gimnastycznej SP 7 w Olkuszu.

Reprezentacja UKS Klucze zajęła ostatecznie 4 miejsce ulegając lepiej tego dnia dysponowanym rywalkom. Najwięcej emocji przysporzył mecz z Olkuszem, gdzie po pierwszym gładko wygranym secie istniała szansa na  podium, jednak spotkanie ostatecznie w tiebreaku wygrały olkuszanki.

Dla większości reprezentantek Klucz był to pierwszy tak ważny turniej dzięki czemu mogły one poczuć emocje towarzyszące meczom siatkówki i jednocześnie odczuć smak prawdziwej rywalizacji i wiele się nauczyć.

Skład drużyny UKS Klucze:

Julia Poczęsny, Alicja Dusza, Nikola Frączek, Maria Kulawik, Alicja Łyczak, Matylda Mgłosiek, Alicja Pydych, Żaneta Zynek.