Uczniowie klasy 5a w kajaku

Kajakami po zalewie Pogoria 3

Podczas pięknej wrześniowej pogody, grupa 14 wodniaków z SP im JP II w Kluczach wybrała się na kolejne w tym roku szkolenie z kajakarstwa, które tradycyjnie odbyło się w Dąbrowie Górniczej na zbiorniku Pogoria 3.

Szkolenie obejmowało doskonalenie poruszania się sprzętem pływającym.

Po omówieniu zasad bezpieczeństwa, uzbrojeni w wiosła, kamizelki asekuracyjne oraz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas poprzedniego (wiosennego) wyjazdu, grupa 8 kajaków wyruszyła w dwugodzinny spływ po tym pięknym zbiorniku wodnym, nad który w czasie wakacji przybywają tłumy wypoczywających.

Prowadzący szkolenie od razu dostrzegli bardzo duże postępy u młodych adeptów kajakarstwa, co nasunęło kolejne bardziej ambitne plany i cele na przyszłość.

Po zakończeniu spływu, korzystając z bardzo dobrej aury, uczestnicy postanowili zakosztować, chyba już z ostatnie w tym roku, kąpieli na otwartym akwenie.

Spływ był zorganizowany przy finansowym wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego w  Kluczach, a warsztaty prowadzili: Grzegorz Kaliś i Hubert Poczęsny.