„Matematyka wokół nas” – mierzenie na pustyni

Tym razem zajmowaliśmy się geometrią. Trudno w klasie pokazać pola powierzchni dużych obszarów.
Świetnie się do tego nadaje nasza Pustynia Błędowska. Klasa 8a podczas lekcji matematyki na pustyni, wyznaczała metry kwadratowe, ary i hektary. Uczniowie rysowali na piasku figury o zadanych polach powierzchni. Każda czteroosobowa grupa uczniów wykonała świetnie przydzielone zadania. Sprzyjały nam piękne krajobrazy i pogoda.

W przerwie w odmierzaniu uczniowie posili się poczęstunkiem, pysznymi pączkami i napojami.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach.