Quest po Kluczach „Wędrówka z historią”

Quest po Kluczach „Wędrówka z historią”

klasy 4c

Dnia 16 września 2021 roku uczniowie klasy 4c Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Kluczach wraz z opiekunkami p. Agatą Jandą i p. Martą Myszewską uczestniczyli w Queście po Kluczach „Wędrówka z historią”.

Nasza przygoda rozpoczęła się w szkole, gdzie  zapoznano uczestników z tematyką Questu oraz omówiono zasady uczestnictwa w zabawie.

Następnie podzieleni na pary ruszyliśmy pod Pałacyk Dietla, gdzie rozpoczęła się gra. Quest jest zabawą terenową, dlatego należało uważnie czytać wskazówki, rozwiązywać zagadki by otrzymać końcowe hasło do skarbu – pamiątkową pieczęć.

Trasa naszej wędrówki wynosiła ponad 4 kilometry i prowadziła przez następujące obiekty:

Pałacyk Dietla, pomnik Ludwiga Mauve, ryneczek, budynek banku, Ośrodek Pomocy Społecznej, źródełko, Dom Kultury, stadion sportowy, Stawy Czerwony i Zielony, wzgórze Czubatka, ul. Górna, Boczna, Pustynna, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne.  Wędrówkę zakończyliśmy pod naszą szkołą, gdzie już czekał na nas poczęstunek: kiełbaski i słodkości.

Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami. Bezbłędnie odgadnęli hasło Questu i zdobyli skarb – pieczęć.

Wyprawa odkrywców umożliwiła  poznanie historii i ciekawostek związanych z mijanymi na trasie miejscami w centrum Klucz i przyrodniczej części miejscowości.

Zajęcia odbyły się w ramach inicjatywy lokalnej:

„Proszę Was: pozostańcie wierni temu dziedzictwu!” Jan Paweł II, grupa realizująca projekt: Agata i Marta, a organizatorem naboru inicjatyw do projektu „Kultura od-nowa” był Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku  – mamie Zuzi i mamie Natalii oraz p. Grzegorzowi i  p. Pawłowi.

[Not a valid template]