XI Światowe Dni Tabliczki Mnożenia logo

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie

W tym roku do akcji zgłosiły się 5643 szkoły!

 

 

Dnia 1 października 2021 r.  nasza szkoła również uczestniczyła w tej akcji.

W tym roku szkolnym to już XI Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Do akcji przygotowywaliśmy się cały tydzień. Szkoła została udekorowana kolorowymi plakatami z tabliczkami mnożenia. Ze względu na panującą pandemię w tym roku szkolnym obchody Światowych Dni Tabliczki Mnożenia 2021 przebiegały nieco inaczej, zgodnie z procedurami reżimu sanitarnego.

 W akcji uczestniczyli uczniowie klas 3-8 naszej szkoły. Każdy uczestnik akcji wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Na przykład:

 Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi w ciągu ok.4 minut zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT) oraz  otrzymywał certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki mnożenia. W przypadku pomyłki, choćby raz, egzamin uważano za  niezdany. Uczniowie klas 3 dodatkowo otrzymali plakietki z logo akcji.

Dużą atrakcją naszych Światowych Dni Tabliczki mnożenia był tzw. patrol szkolny, który pod opieką pani  koordynator akcji udał się na spacer po naszej miejscowości w celu zachęcenia  mieszkańców do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8c i 8d.  Uczniowie odwiedzili Bibliotekę, Komisariat Policji,  Aptekę przy Ośrodku Zdrowia, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Gminy, gdzie zostali przyjęci  z wielką życzliwością,  ciekawością a także humorem.  Również napotkani przechodnie chętnie uczestniczyli  w naszej akcji. Wszyscy  biorący udział w naszej akcji na pamiątkę otrzymali certyfikaty i kolorowe baloniki z tabliczką mnożenia. Pani koordynator akcji Dorota Łazarczyk (nauczyciel matematyki  i fizyki w naszej szkole) zaprasza w przyszłym roku szkolnym do aktywnego uczestnictwa w kolejnej edycji Światowych Dni Tabliczki Mnożenia.

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kluczach

[Not a valid template]