Przedstawiciele COGITEON W TRAKCIE WYKONYWANIA DOŚWIADCZEŃ

“Coś wisi w powietrzu” – pokazy naukowe

“Coś wisi w powietrzu”

– pokazy naukowe zorganizowane przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie 20 października uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły brali udział w interesujących pokazach naukowych z dziedziny nauk przyrodniczych zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie.

W trakcie pokazu popularnonaukowego “Coś wisi w powietrzu” gdzie dymiło, paliło się i gasiło, a także… wkładano różne dziwne substancje pod klosz pompy próżniowej oraz wytwarzano smog. Spokojnie… wszystko pod kontrolą przesympatycznych Panów prowadzących którzy poprzez zabawę i doświadczenia przybliżyli uczniom wiele praw fizyki, chemii oraz ważnych zagadnień dotyczących ekologii. Siedziba Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon powstanie w Krakowie przy Alei gen. T. Bora-Komorowskiego w 2023 roku. W planach jest nie tylko nowoczesna i interaktywna ekspozycja stała, przestrzeń wystaw czasowych, ale też specjalistyczne laboratoria i sale do pokazów naukowych.

Te pasjonujące zajęcia sprawiły że na pewno uczniowie naszej szkoły wybiorą się do tego Centrum Nauki wkrótce po jego otwarciu.

[Not a valid template]