Odblaskowa szkoła – Policja czuwa nad naszym bezpieczeństwem

Odblaskowa szkoła

– Policja czuwa nad naszym bezpieczeństwem

Niezwykłe zainteresowanie i zdziwienie wśród uczniów i rodziców w godzinach rannych 22 października 2021 r.  wzbudził widok umundurowanych policjantów na parkingu przed szkołą. O tej porze jest bardzo duże natężenie pojazdów z uwagi na rozpoczynające się lekcje. Wszyscy wtedy się spieszą i nie zawsze pamiętają o bezpieczeństwie.

W celu propagowania właściwego zachowania się uczniów w drodze do szkoły  przeprowadzono działania prewencyjne przez umundurowany patrol Policji w Kluczach wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego z Olkusza. Przeprowadzono wyrywkowe kontrole pojazdów osobowych, którymi są przewożeni uczniowie, w zakresie prawidłowości przewożenia ich w fotelikach, a także w zakresie bezpiecznego parkowania pojazdów i wysiadania uczniów  z samochodów.

Wyniki kontroli są bardzo zadowalające, rodzice bardzo odpowiedzialnie podchodzą do bezpieczeństwa swoich dzieci. Pamiętają o przewożeniu swoich pociech w  fotelikach, jak również pasach bezpieczeństwa. Niestety dużo nieprawidłowości zauważono podczas parkowania i wysiadania uczniów z pojazdów. Odbywało się to, nie na miejscach parkingowych, a w dowolnie wybranym miejscu. Duży ruch samochodów i wysiadające dzieci stwarzały wiele niebezpiecznych sytuacji.

Prosimy wszystkich rodziców o prawidłowe parkowanie samochodów w takich miejscach, które będą bezpieczne dla wysiadających z nich dzieci.

 Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

[Not a valid template]