Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.

10 listopada 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie z każdej klasy obejrzeli w swoich salach lekcyjnych prezentację przybliżającą im walkę Polaków o niepodległość przez 123 lata niewoli. O godzinie 11.11 wraz ze swymi wychowawcami odśpiewali polski hymn narodowy, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W akcji brały też udział klasy znajdujące się na kwarantannie – uczniowie ubrani w stroje galowe połączyli się ze swymi wychowawcami i wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Po hymnie w wielu klasach rozbrzmiewały również dźwięki pieśni legionowych i patriotycznych.

W ten sposób, w warunkach pandemii, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, w naszej szkole uroczyście upamiętniliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i odwagę Rodaków dzielnie walczących o naszą wolność.

[Not a valid template]