Pracownicy szkoły wręczający paczki w akcji Szlachetna Paczka

RELACJA ZE SPOTKANIA Z RODZINĄ PODCZAS WRĘCZENIA PACZKI

RELACJA ZE SPOTKANIA Z RODZINĄ

PODCZAS WRĘCZENIA PACZKI

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Naszej Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Pani Marii i Pana Zbigniewa.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy podjechaliśmy ze Szlachetną Paczką, drzwi otworzyła nam Pani Maria, która przywitała nas ciepłym uśmiechem. Tuż za nią w drzwiach stanął Pan Zbigniew. Na twarzach rodziny widać było masę pozytywnych emocji i wzruszenia. Gdy wolontariusze zaczęli wnosić paczki przekazane od Darczyńcy, jedna po drugiej, emocje wzięły górę! Pan Zbigniew, postawny mężczyzna, ze łzami w oczach dopytywał po kolei wolontariuszy czy aby na pewno się nie pomylili? Czy na pewno te wszystkie dary są dla nich? Pani Maria wycofała się w stronę futryny, o która musiała się oprzeć. Gdy wszystkie prezenty zostały wniesione, łzy zaczęły same płynąć po policzkach. Wzięłam kopertę zawierającą bony podarunkowe i wręczyłam małżeństwu opisując co zawiera. Pani Maria zaczęła płakać, ponieważ się nie spodziewała, że ludzie w dzisiejszych czasach mają tak wielkie serca, że znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy to właśnie im chcieli pomóc. Pan Zbigniew po prostu nie dowierzał. Gdy rodzina zaczęła otwierać paczki, Pani Maria wyciągnęła kurtkę, a mąż z klasą i szacunkiem pomógł ją założyć mówiąc „Babciu, zobacz jak ładnie wyglądasz”. Wzruszyło nas to zachowanie, tak rzadkie w naszym świecie. Małżeństwo, ocierając łzy, oświadczyło, że dzisiejszej nocy na pewno nie zasną. Odprowadzając nas do drzwi dodali, iż dziękują i wręczyli nam czekoladkę w kształcie serca, z małym sercem za WIELKIE SERCA.   

Słowo od Rodziny

Dziękujemy za okazaną pomoc, wsparcie za Wasze cudowne Wielkie SERCA i za spełnienie MARZENIA, które było na dnie serca potrzebujących ludzi.

Słowo od Wolontariusza

Z całego serca chciałam Państwu serdecznie podziękować za zaangażowanie i świetny kontakt przy przygotowywaniu Szlachetnej Paczki dla Naszej wspólnej rodziny. Bardzo cieszę się, że są w dzisiejszym świecie – ludzie ANIOŁY o wielkich SERCACH, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, który jest w potrzebie. Wierzę w to, że dobro powraca czego Pani Dyrektor, całemu Gronu Pedagogicznemu wraz z Rodzicami i Młodzieżą szkolną i wszystkim osobom przygotowującym paczkę z całego serca życzę.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

[Not a valid template]