XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”

KANGUR w naszej szkole

KANGUR w naszej szkole

W dniu 17 marca 2022 r.  w naszej szkole odbyła się XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Konkurs ten jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs ma charakter testu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów, podnoszą jego atrakcyjność.

W naszej szkole w konkursie brało udział 60 uczniów z klas II-VIII w następujących kategoriach: MALUCH, BENIAMIN, KADET.  Uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi przez 75 minut, podobnie jak uczniowie ze wszystkich krajów biorących udział w konkursie.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały pani Anna Rybak – Koordynator Konkursu Matematycznego „Kangur” w naszej szkole oraz pani Anna Góźdź.

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki 🙂

[Not a valid template]