Jan Matejko "Chrzest Polski"

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

„Uwierz, Polsko!
Naszej wiary nie zabraknie nam!
Żaden wróg
Nie zwycięży Boga w nas!
Z Bogiem zawsze
Pokonamy każde zło
Dopomóż Boże nam,
Dopomóż nam…”

            Źródło to początek. Aby zrozumieć początek, trzeba nam podążać do źródła. Jak powiedział patron naszej szkoły, św. Jan Paweł II, Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd. Jednak trud ten jest warty pokonania, gdyż dzięki niemu zrozumiemy naszą tożsamość. Chrzest przyjęty przez Mieszka I to początek polskiej drogi, to nasze źródło, bez którego byśmy nie istnieli. Wyznaczył nasze trwałe miejsce w Europie i katolickim Kościele.

14 kwietnia jest państwowym Świętem Chrztu Polski. W kolejną rocznicę tego wydarzenia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający dzieło Mieszka I. W programie artystycznym uczniowie przypomnieli nam znaczenie chrztu Mieszka I w historii Polski, ale uświadomili też znaczenie wiary chrześcijańskiej i wartości chrześcijańskich w dzisiejszym świecie.

W apelu przygotowanym pod kierunkiem pań Magdaleny Nowak i Marty Myszewskiej udział wzięli uczniowi e z klasy 5a: Emilia Banyś, Amelia Gniadek, Zuzanna Kłosowska, Oliwia Mól, Gabriela Polak, Zofia Rachwał, Jakub Tomsia, Maria Ziaja, z klasy 7a: Emilia Cholewa, z klasy 7b: Antonina Aksamit, Zuzanna Gieszczyk, Lena Poczęsny, z klasy 8b: Nikola Białas, Amelia Jedlińska – Jung. Całość poprowadzili Wiktor Bakowski i Bartosz Rolka z klasy 8d.