"Posprzątaj z nami Małopolskę" 

Posprzątaj z nami  Małopolskę!

Nasza szkoła włączyła się do akcji Posprzątaj z nami  Małopolskę! organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych: w lasach, parkach krajobrazowych i na szlakach zielonej Małopolski.

Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączyliśmy więc do zmian na lepsze i zadbaliśmy o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.

Między 25 – 29 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 wyposażeni w worki i rękawiczki wyszli w plener pod opieką swoich nauczycieli i posprzątali swoją najbliższą okolicę.

Do akcji włączyło się ponad 80 gmin, powiatów i innych instytucji samorządowych, 200 szkół, 50 stowarzyszeń, 35 000 wolontariuszy.

Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych, w tym szlaków turystycznych. Każda pozostawiona na poboczu czy w zaroślach  butelka czy resztki kanapki to nie tylko negatywne wrażenie estetyczne, ale również realne zagrożenie dla żyjących dziko zwierząt. Dlatego tak ważne jest uświadamianie Małopolanom, że nie żyjemy w próżni i każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest również zachęta i motywacja do działania i tego ostatniego, mam nadzieję, nie zabraknie podczas tegorocznej akcji sprzątania.

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron

Patroni medialni wydarzenia: TVP Kraków/ Radio Kraków/ Dziennik Polski/Gazeta Krakowska/ Zielona Interia

Partner akcji: DIS-PACK

#posprzątajznamimałopolskę 
 #sprzątaMYmałopolskę

"Posprzątaj z nami Małopolskę"  - baner

 

[Not a valid template]