Konieczniak Laureaci Powiatowego Konkursu Poetyckiego SP Klucze

Laureaci Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek

Laureaci Powiatowego Konkursu Poetyckiego

im. Anny Piątek ze Szkoły Podstawowej w Kluczach

Dnia 9 czerwca 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie 6. Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek. Tegoroczny temat konkursu to “Moja szkoła – mój drugi dom”.

Honorowy patronat nad konkursem objęty został przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Fundację im. Wisławy Szymborskiej.

Nagrody przyznało Jury w składzie:

– Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta. Stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak” (gdzie prowadzi poświęconą poezji rubrykę „Moi, mistrzowie”). Autor tomów poezji, książek eseistycznych i biograficznych, książek-wywiadów, a także książek dla dzieci. Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nike i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

– Sylwia Miłkowska – animatorka i promotorka kultury. Ukończyła psychologię. Tłumaczy z niemieckiego. Na antenie internetowego Radia Studnia współprowadziła audycję o literaturze „Mól książkowy”. Pracowała w Fundacji Wisławy Szymborskiej, gdzie zajmowała się m.in. promocją poezji współczesnej.

– Łukasz Jarosz – poeta, muzyk, Laureat Międzynarodowej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike, autor kilkunastu książek poetyckich.

Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach nagrodzone zostały w konkursie poetyckim dwie uczennice:

Amelia Dudzik z klasy 4b, która zajęła II miejsce za wiersz „Domowe smaki szkoły”

Blanka Polakiewicz z klasy 4c, która zajęła III miejsce za wiersz „Szkoła to mój drugi dom”

Opiekunem uczennic jest nauczycielka mgr Anna Konieczniak.

Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!