Działaj Lokalnie - logo.

„MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE” – GRANT!!!

Udało się! Mamy to! Od nowego roku szkolnego razem z nami będzie: „Matematyka jest wszędzie”! Otrzymaliśmy grant w wysokości: 4500,00zł!

A co będziemy robić?

1. Podchody matematyczne – gra terenowa, w której dzieci zostaną podzielone na dwie drużyny. Pierwsza drużyna rusza zostawiając znaki, natomiast druga je rozwiązuje. Na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek.

2. Zabawy w laboratorium – ważenie, mierzenie rzeczy, które potrzebne nam są do eksperymentu. Wspólne robienie takich rzeczy jak: mydełka, kule kąpielowe.

3. Ile miodu wyprodukuje pszczoła w ciągu tygodnia? – ciekawe spotkanie z pszczelarzem, obliczanie ilości miodu.

4. Gotuj się na matematykę, czyli zapiekankowy zawrót głowy – wspólne robienie zapiekanek – ważenie (waga netto, brutto), obliczanie kosztu produktów, mierzenie długości zapiekanek, zamiana jednostek.

5. Świat wcale nie jest taki duży, jak nam się wydaje – spotkanie z podróżniczką Joanną Jankoś – obliczanie jednostek długości, zamiana, poznanie ciekawych miejsc.

6. Ile litrów wody jest w basenie? – mierzenie pola powierzchni basenu w Kluczach oraz Krakowie, obliczanie objętości wody w basenie, wyliczenie różnicy.

Będzie się działo!

Dziękujemy!!!!!

Projekt został złożony dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach „Niezapominajka”.