Spływ kajakowy po zalewie Pogoria 3

Od kilku sezonów, spływy kajakowe wpisały się na stałe do kalendarza imprez wodnych wśród młodzieży uczącej się w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Kluczach. Nie inaczej było i w tym roku. Kolejne szkolenie z kajakarstwa odbyło się 15. czerwca w stałej „bazie” w  Dąbrowie Górniczej na zbiorniku Pogoria 3.

W spływie doskonalącym umiejętności posługiwania się sprzętem pływającym wzięło udział 14. uczniów.

Wśród uczestników poruszone zostały zasady bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętu pływającego.

Po zwodowaniu kajaków, dwuosobowe „osady” wyruszyły w trzygodzinny spływ po zalewie. Tym razem za cel obraliśmy przystań jachtową znajdującą się na przeciwległym brzegu gdzie grupa dotarła bez większych problemów. Za zgodą bosmana wodniacy zwiedzili nabrzeże przystani z  przycumowanymi jachtami jedno i dwukadłubowymi i łodziami motorowymi. Bosman wyjaśnił nam budowę kadłubów, różnicę pomiędzy jachtami balastowymi  i mieczowymi oraz typy jachtów ze względu na rodzaje ożaglowania.

Spływ zakończył się wizytą na znanej już plaży Pogoria 3, na której właśnie rozpoczynał się sezon kąpielowy 2022.

Wyjazd były zorganizowany przy finansowym wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego w  Kluczach a warsztaty prowadzili: Grzegorz Kaliś i Hubert Poczęsny

Autor: Grzegorz Kaliś