Kreatywne pisanie z Loesje

Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne pisanie z Loesje

12 września klasa 5b wzięła udział w wydarzeniu:

Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne pisanie z Loesje – jak pobudzić wyobraźnię.

Kreatywne pisanie metodą Loesje ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczność języka do wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł.

Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię i uruchomić twórcze myślenie. Bazują na pracy grupowej, można je ukierunkować tematycznie oraz dostosować do potrzeb grup w różnym wieku.

Hasła na plakatach Loesje, zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.

Żródło: Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji – Aktualności

Danuta Majcherkiewicz