Las Kluczem do dobrego klimatu - warsztaty w lesie

„Las Kluczem do dobrego klimatu”

W poniedziałek 12 września uczniowie klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami brali udział w warsztatach przyrodniczych pt.: „Las kluczem do dobrego klimatu” realizowanych w ramach zadania projektu pn. „Gmina Klucze dba o dobry klimat”. Na w/w projekt Gmina Klucze otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu priorytetowego – Edukacja ekologiczna”.
W trakcie warsztatów uczniowie pod fachowym okiem Pań prowadzących poznawali las za pomocą wszystkich zmysłów. Wsłuchiwali się w odgłosy lasu, obserwowali leśny mikroświat za pomocą przyrządów optycznych, w magiczny sposób prawie -spacerowali w konarach drzew, sprawdzali zapach „produkując” różne leśne  perfumy a na koniec wyprawy przygotowali swoje obrazy z darów lasu. Taka forma poznawania lasu przez zabawę i przygodę zdecydowanie podnosi poziom świadomości ekologicznej i wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz kształtuje odpowiednie postawy proekologiczne wśród uczniów naszej szkoły.