dzień kropki SP Klucze

Dzień Kropki 2022

Święto kreatywności i odkrywania talentów

„…W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.

Kolorową kropkę w ramki oprawiła.

Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,

talenty wskazują: duże i malutkie.

Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,

bo odkryć zdolności inaczej się nie da.

Kropki kolorowe wędrują po świecie.

Talenty wskazują, o których nie wiecie...”

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia internetowa mapa Polski pokryła się kropkami oznaczającymi szkoły biorące udział w tym święcie. Jedną z tych kropek była nasza szkoła, która po raz kolejny obchodziła to wyjątkowe święto.

Najpierw obejrzeliśmy film o Vashti, poznaliśmy jej historię. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest to, abyśmy uwierzyli we własne możliwości.

Kropki były na ubraniach, twarzach, w zeszytach, na ekranach monitorów i na tablicach multimedialnych. Były kropkowane dzieła sztuki, kropkowane działania matematyczne. Szukaliśmy kropek w przyrodzie.

Słuchaliśmy piosenki o kropce. A wszystko po to by pokazać naszym uczniom, że w każdym z nich drzemie talent, czasami jeszcze nieodkryty.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem podczas wykonywania prac.

Agnieszka Szarek