Odblaskowe Ślubowanie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach 2022

Odblaskowe Ślubowanie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach

Odblaskowe Ślubowanie w Szkole Podstawowej

im. Jana Pawła II w Kluczach

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami i przygodami. Czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2022 r. w naszej szkole był również wyjątkowym dniem dla 48 pierwszoklasistów.  W tym dniu odbyło się  Odblaskowe Ślubowanie klas pierwszych.

Udział naszej szkoły w konkursie i akcji „Odblaskowa Szkoła” pod patronatem Wójta Gminy Klucze, pozwolił na połączenie tradycyjnego pasowania na ucznia z prezentacją wierszy i piosenek o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Uczniowie wyposażeni w elementy odblaskowe: kamizelki i znaczki odblaskowe powitali zaproszonych gości: Norberta Bienia –  Wójta Gminy Klucze, Komisarza Jerzego Wilka – Komendanta Policji w Kluczach, Andrzeja Kargóla – przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach, Ewelinę Maryszewską-Polan – Dyrektora Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach, Iwonę Kulawik -Przewodniczącą Szkolnej Rady Rodziców, Tadeusza Żurka – Redaktora Gazety Krakowskiej oraz rodziców i swoich bliskich.

Wyjątkowymi gośćmi na tej uroczystości były maskotki Małopolskiej Policji:  Smok Inspektor Wawelek i jego koleżanka Polisia. Maskotki te podczas spotkań z dziećmi , uczą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ich obecność wzbudziła ogromne emocje nie tylko wśród najmłodszych, ale również wśród wszystkich obecnych.

Podczas części artystycznej mali uczniowie zaprezentowali  swoją wiedzę i talenty artystyczne, które były nagradzane gromkimi brawami. W końcu nadeszła  uroczysta  część pasowania na ucznia. Każdy uczeń otrzymał Dyplom Pasowania i legitymację szkolną,-pierwszy w życiu ważny dokument.

Po części uroczystej nastąpiło wręczenie upominków przez zaproszonych gości.  Uczniowie otrzymali z rąk Wawelka i Polisi czapeczki odblaskowe, Wójt Gminy Klucze wraz z Komendantem Policji wręczali opaski odblaskowe, a rodzice inne upominki..

Wspólne zdjęcie z gośćmi i maskotkami zakończyło tę wspaniałą uroczystość.

 

Anna Góźdź

Adriana Nowakowska

Sylwia Pilarczyk