logo_konkurs_spklucze

I Powiatowy Turniej Frazeologiczny – aktualizacja

Szanowni Państwo, w związku z pytaniami wyjaśniamy, że:

• Zgłoszenia szkół do Turnieju należy dokonać pocztą elektroniczną na adres: spklucz@op.pl do 28 października 2022 r.
  • Z każdej szkoły w turnieju wiedzy może wziąć udział maksymalnie 4 reprezentantów w podziale na dwie kategorie (klasy 4-6 i klasy 7-8). Przesłanie zgłoszeń maks. dwóch reprezentantów w każdej kategorii do 7 listopada 2022 r.
  • Etap powiatowy odbędzie się 21 listopada 2022 r. o godz. 9.00 w auli Szkoły Podstawowej
    im. Jana Pawła II Kluczach
  • Wręczenie nagród za zajęcie I, II, III miejsca w każdej z kategorii odbędzie się
    14 grudnia 2022r.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z powiatu olkuskiego do udziału w I Powiatowym Turnieju Frazeologicznym.

Celem konkursu jest:

– podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem polskiej frazeologii,

– propagowanie kultury języka polskiego,

– rozwijanie zainteresowań językiem polskim, w szczególności polską frazeologią,

– rozwijanie wyobraźni i kreatywności w malowaniu z wykorzystaniem związków frazeologicznych.

Powiatowy TURNIEJ Frazeologiczny będzie miał formę:

– ilustracji wybranego przysłowia dla klas I-III;

– testu wiedzy dla klas IV-VI;

– testu wiedzy dla klas VII – VIII.

Turniej odbędzie się w trzech kategoriach:

– dla klas I-III – konkurs na Najlepszą Ilustrację Wybranego Przysłowia;

– dla klas IV-VI o tytuł MŁODSZEGO MISTRZA FRAZEOLOGII;

– dla klas VII-VIII o tytuł STARSZEGO MISTRZA FRAZEOLOGII.

Turniej objęty został Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego i Wójta Gminy Klucze.

Informacje o konkursie można uzyskać na naszej stronie internetowej:

www.sp-klucz.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach, ul. Zawierciańska 30, 32-310 Klucze, tel: 326428519, e-mail: spklucz@op.pl

Plik do pobrania:

Regulamin I Powiatowego Turnieju Frazeologicznego