Andrzejki w klasach I-III, SP Klucze 2022

Andrzejki w klasach I-III

„W szkole zabawa, andrzejek to czas!

Niech magia i wróżba królują wśród nas”

Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 30 listopada w naszej szkole pojawiły się Czarodziejki. Od razu zrobiło się tajemniczo i magia zaczęła działać?

Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Tego dnia tak też się stało. Piękne czarodziejki- uczennice klasy 5b: Elżbieta Nowakowska, Karolina Zacłona, Julia Szarek oraz 5c: Kamila Świstek, Nikola Jedynak i Zuzia Błaszczak przepowiadały przyszłość.

Można było dowiedzieć się, kto kim zostanie, gdy dorośnie, jakie przyjemne chwile czekają nas w przyszłości, no i kto pierwszy założy rodzinę. Śmiechu było co niemiara???

I chociaż dzisiaj nikt już nie wierzy w andrzejkowe wróżby przepowiadające przyszłość, to wróżącym w zabawie towarzyszyła żartobliwa nadzieja, że szczęśliwa przepowiednia się jednak spełni.

Po poznaniu swojej przyszłości uczniowie z każdej klasy I-III pozowali do zdjęcia.

Podczas przerwy można było skorzystać z usług czarodziejek.

Na korytarzu szkolnym czarodziejki wróżyły wszystkim uczniom, którzy chcieli wiedzieć co przyniesie los.

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Klas I-III

Szarek Agnieszka